Młodzieżowe Centrum Kariery OHP

w Węgierskiej Górce z siedzibą
w Ciścu

Cisiec, ul Prymasa Wyszyńskiego 197

34-350 Węgierska Górka

tel.: 33 864 07 75

e-mail: mck_wgorka@onet.pl

gg: 26663031

piątek, 22 lutego 2013

Indywidualnie w MCK


Ferie zimowe są dla uczniów czasem odpoczynku, ale również doskonałą okazją do skorzystania z indywidualnych porad zawodowych. Beneficjenci projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” chętnie odwiedzają w tym czasie MCK indywidualnie, by skorzystać z zasobów jednostki, takich jak interaktywny Indywidualny Planer Kariery zawierający bardzo rozbudowany opis zawodów z uwzględnieniem zadań i czynności, środowiska pracy, informacji z rynku pracy oraz ścieżki edukacyjnej dla danego zawodu; interaktywny poradnik ”Absolwent” zawierający informacje przydatne dla osób poszukujących pracy (zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych, sposoby poszukiwania pracy i inne) oraz pozostałej, bogatej oferty pomocy interaktywnych i pozycji książkowych, w jakie wyposażone jest Młodzieżowe Centrum Kariery. Doradca zawodowy udostępnia również zgromadzone przez siebie informacje o ofercie edukacyjnej w regionie, lokalnym rynku pracy czy możliwościach odbycia szkoleń.
W trakcie porad indywidualnych klient ma okazję uzyskać pomoc doradcy w identyfikacji swego problemu edukacyjnego lub zawodowego oraz wsparcie w procesie jego rozwiązywania. Analizowane są mocne i słabe strony klienta, jego zasoby, doświadczenie edukacyjne i zawodowe, kwalifikacje, umiejętności, cechy psychofizyczne oraz oczekiwania, czego celem jest udzielenie adekwatnego wsparcia. 

wtorek, 5 lutego 2013

Szkolenie w CEiPM


W dniu 5 lutego pracownicy CEiPM w Bielsku Białej oraz jednostek powstałych w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” w Cieszynie, Skoczowie, Ujsołach, Węgierskiej Górce oraz w Ślemieniu wzięli udział w comiesięcznej naradzie połączonej ze szkoleniem nt. zatrudnienia osób niepełnosprawnych przy wsparciu środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Szkolenie przeprowadziła Pani Anna Wandzel, Dyrektor Oddziału Śląskiego PFRON. Tematyka szkolenia obejmowała: programy i zadania PFRON, programy Unii Europejskiej, rolę i zadania samorządów, dofinansowania i refundacja tworzenia miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Poruszano również problematykę postrzegania osób niepełnosprawnych przez otoczenie.
Wiedza nabyta w trakcie szkolenia ubogaciła zasoby osób pracujących z różnymi grupami klientów, także tymi borykającymi się z niepełnosprawnością 




Uczestnicy szkolenia; fot. M. Bosowska